Tónování autoskel pokovením

Tento postup je další technologií pro tónování autoskel. Základem je nanášení mikroskopické vrstvy titanu na vnitřní stranu autoskla ve speciální vakuové peci iontoplazmovým procesem v atmosféře ze vzácných plynů.

Díky tomu se dá dosáhnout maximální účinnosti v zamezení pronikání slunečního záření. Tónovaná autoskla dokáží odrazit až 60% tepelného záření a pohltí přes 90% škodlivého UV záření. Výhled skrze pokovená skla je objektivně lepší, než s použitím autofolie se stejným stupněm zatmavení. Tónování navíc nijak nezkresluje váš průhled z interiéru vozu ani nemění deformační vlastnosti autoskel. V případě autonehody lze tedy tónované sklo zcela normálně vyrazit a vytvořit si tak únikovou cestu.

Další výhodou je i to, že úprava autoskla pokovením není definitivní, autoskla je v případě potřeby (např. při prodeji vozu) možné této vrstvy zbavit a tím je vrátit do původního stavu, nebo jejich zatmavení měnit.

Tmavost i barevný odstín je možné zvolit dle vašeho přání (např. s přechodem k zrcátkům), při zachování minimální stanovené světelné prostupnosti skel řidiče a spolujezdece. Tónování pokovením se vlivem slunečního záření nemění, barvy jsou stálé a neblednou.

Časová náročnost tónování se odvíjí od typu a velikosti vozidla, v průměru se pohybuje kolem jednoho dne. Je nutná demontáž skel.


Výhody bezfóliového tónování pokovením

 

  • pohltí až 90% škodlivého UV záření, tím ochraňuje osoby ve voze a zvyšuje životnost interiéru
  • jejich reflexní schopnost odrazí až 60% tepelného slunečního záření a tím spoluvytváří příjemnější klima v interiéru vozu
  • pomáhají zlepšit vzhled vozu
  • snižují průhlednost čímž pomáhá utvářet lepší pocit soukromí a napomáhá bezpečnosti věcí ve voze proti odcizení
  • pokovená skla lépe vedou teplo při odmlžování a odmrazování

 

Nevýhody bezfóliového tónování pokovením

 

  • reagují na pot sliny – vznikají nevzhledné skvrny, které jsou neodstranitelné
  • v případě, že se rozhodnete odstranit pokovení ze skel je nutné opětovně demontovat všechna skla